ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ଯଦି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ବିନପରିଶ୍ରମରେ, କୌଣସି କାମ ନକରି କେବଳ ଚକୋଲେଟ୍ ଖାଇ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ବାର୍ଷିକ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିବ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କ’ଣ ହେବ? ଆଜ୍ଞା ହଁ ଆପଣ ଏହାକୁ ଏକ ପରିହାସ ବୋଲି ଭାବି ପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଏହି କଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ। ଏକ କ୍ୟାଣ୍ଡି କମ୍ପାନୀରୁ ଏପରି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଚାକିରି ଅଫର ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଚାକିରି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କେବଳ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଖାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ୬୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଚାକିରି ଅଫର କ’ଣ?

ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଚକୋଲେଟ୍ ପ୍ରେମୀ, ତେବେ ଆପଣ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଫନହାଉସର ଏହି ଚାକିରି ଅଫରକୁ କେବେବି ହାତ ଛଡା କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଡି କମ୍ପାନୀ ଏକ ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଅଫିସର ଖୋଜୁଛି, ଯାହାର କାମ ହେଉଛି କ୍ୟାଣ୍ଡିଗୁଡ଼ିକର ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ଏହା କିପରି ଅଛି ଏବଂ କ’ଣ ଉନ୍ନତି ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଜଣାଇବା। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି, ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କେବଳ କ୍ୟାଣ୍ଡି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ୧୦୦,୦୦୦ କାନାଡିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ (ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୬୧.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ତେଣୁ ଏହା ଏକ ମଜାଦାର ଅଫର ନୁହେଁ କି?

ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ:-

କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ @ କ୍ୟାଣ୍ଡିଫନହାଉସରେ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ସେୟାର କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଅଫିସର ଖୋଜୁଛି। କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ଏହି ଚାକିରି ଅଫର ୫ ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଶିଶୁର ପିତାମାତା ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ତେବେ ଏହି ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ କମ୍ପାନୀ ୩୧ ଅଗଷ୍ଟ ରଖିଛି।

ତେବେ କେତେ କ୍ୟାଣ୍ଡି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ?

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଯେ କୌଣସି କାମ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯଦିଓ ଆମେ ଗୋଟିଏ ଦିନ କଥା କହିବା, ତେବେ କେତେ କ୍ୟାଣ୍ଡି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କେବଳ ୧୧୭ କ୍ୟାଣ୍ଡି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।