ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସର୍ବଦା ପ୍ରଶଂସନୀୟ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଆଜିକା ସମୟରେ କମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।କିନ୍ତୁ ବ୍ରିଟେନର ଏକ କାଫେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହା ସବୁଠି ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି କାଫେ କହିଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଭଲ ଆଚରଣ କରିବେ ନାହିଁ ସେଭଳି ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ଏହା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିବ । ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତାଙ୍କଠୁ କମ ଟଙ୍କା ନେବ। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଅର୍ଡର ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୟାଳୁ ମନୋଭାବ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ।

୨୯ ବର୍ଷୀୟ ଉସମାନ ହୁସେନ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଚା, ଡୋନାଟ୍, ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଫୁଡ୍ ଏବଂ ମିଠା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସମାନ ଖାଦ୍ୟ ପାନ୍ୟ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠୁ ବିଭିନ୍ନ ଶୁଳ୍କ ଆଦାୟ କରାଯିବ ଯାହା କି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଓ ଅର୍ଡ ସମୟରେ ସମ୍ମାନ ଉପରେ ନିର୍ଭର। ଶନିବାର ଦିନ ଚାୟ ଷ୍ଟୋପ ଫେସବୁକ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ୍ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ଅଛି, ଦେଶୀ ଚା’ ଆପଣଙ୍କୁ ୫ ପାଉଣ୍ଡରେ ମିଳିବ ଯେତେବେଳେ କି ଦେଶୀ ଚା ’ପ୍ଲିଜ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ୩ପାଉଣ୍ଡରେ ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ‘ହେଲୋ ଦେଶୀ ଚା ପ୍ଲିଜ୍’ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ୧.୯୦ ପାଉଣ୍ଡରେ ମିଳିବ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ, ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଖରାପ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଗ୍ରାହକ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିୟମ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କେବଳ କାଫେ ବାତାବରଣରେ ଭଲ ଭାଇବସ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ କାଫେରେ ଆମେ କଦର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କେବେ ଦେଖିନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆହୁରି ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ମୁଁ ଏବଂ ମୋର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ, ଯେପରି ତୁମେ ମୋ ଘରକୁ ଅତିଥି ଭାବରେ ଆସ । ହୁସେନ୍ ଏହି ଧାରଣାକୁ ଏକ ଆମେରିକୀୟ କାଫେର ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟରୁ ପାଇଥିଲେ ବୋଲି କୁହନ୍ତି, ଯାହାକି କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସମାନ ନିୟମ କରିଥିଲା। ତେବେ ଏବେ ହୁସେନ୍ ଙ୍କ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ବେଶ ଭାଇରଲ ହେବା ସହ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି।