ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରାୟତଃ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଚାକିରି ଛାଡି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୁଅନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ୯ ଘଣ୍ଟା କାମରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ନିଜର କିଛି ଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ଜଣେ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କଲେ। ମହିଳା ଚାକିରି ଛାଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ବଦଳରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯାହା କାହାର ବି ଚିନ୍ତାଧାରା ବାହାରେ। ଆଜି କ୍ୟାଟ୍ରିନା ନାମକ ଏହି ମହିଳା ଚାକିରି ଛାଡି ବୁଲି ବୁଲି ଲୋକଙ୍କ ଘର ସଫା କରୁଛନ୍ତି।

ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ନାମକ ଏହି ମହିଳା ତାଙ୍କ କାମ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କ ଘର ସଫା କରି କେହି ଚକା ଚକା କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବ ଏବଂ ତାହା ପୁଣି ମାଗଣାରେ। ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଭଲ ଲାଗେ, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ତାହା ହୋଇନଥାଏ। କିନ୍ତୁ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ନାମକ ଏହି ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଘରକୁ ମାଗଣାରେ ସଫା କରନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ ଅପରିଷ୍କାର ଘରଗୁଡ଼ିକୁ ବହୁତ ପରିଷ୍କାର କରନ୍ତି।ମହିଳା ଜଣକ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଘରକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫା କରି ଏହାକୁ କାଚ ପରି ଚମକାଇ ଦିଅନ୍ତି। କ୍ୟାଟ୍ରିନା କହନ୍ତି ଯେ, ସେ ସଫା କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଚାକିରୀ ଛାଡି ଲୋକଙ୍କ ଘର ସଫା କରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି।କ୍ୟାଟ୍ରିନା କେବଳ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା କରନ୍ତି ତାହା ନାହିଁ, ବରଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହ ଜଡିତ ଟିପ୍ସ ମଧ୍ୟ ବାଣ୍ଟନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ଘର ସଫା କରୁଥିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଚମତ୍କାର କରୁଥିବା କ୍ୟାଟ୍ରିନା ନିଜକୁ କ୍ଲିନିଂ ରାଣୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ଯେତେବେଳେ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନେଉନାହାଁନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ଘର କିପରି ଚଳୁଛି? ତେବେ କହି ରଖୁ ଯେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କର ଢେର ସାରା ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟୋଜକ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି ।

କ୍ୟାଟ୍ରିନା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସଫେଇ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରା ଖର୍ଚ୍ଚ ମିଳିଯାଏ। କ୍ୟାଟ୍ରିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମଇଳାକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମଇଳା ମୋତେ ଭୟ କରେ। କ୍ୟାଟ୍ରିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସବୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ତିନିଜଣ ସନ୍ତାନ ଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଘର ସଫା କରିଥିଲେ। ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମହିଳା କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମହିଳାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିଥିଲେ।ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କ ସଫେଇ ସାମଗ୍ରୀର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୪ ହଜାର ଥିଲା ।ଗତ ବର୍ଷ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ଏକ ସଫେଇ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିବାର ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଚାକିରି ଛାଡିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟର କାମ ସଫେଇକୁ ଆପଣାଇ ଲେ। କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କ ସଫେଇ ଦ୍ରବ୍ୟର ପ୍ରାୟୋଜକ ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜର ସଫେଇ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରି ଚାଲିଛନ୍ତି।