ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଗୁଜୁରାଟର ଭଡୋଦରାରୁ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହର ୮ ବର୍ଷ ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପୁରୁଷ ନୁହେଁ ବରଂ ମହିଳା। ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଏହି ଭୟାନକ ସତ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଦ ତଳୁ ମାଟି ଖସିଗଲା। ମହିଳା ଜଣକ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଲିଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସତ୍ୟ ଜାଣିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏଫ୍ଆଇଆରରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛନ୍ତି।

୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମ୍ୟାଟ୍ରିମୋନିଆଲ୍ ସାଇଟ୍ ରୁ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ:

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୪୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଗୋତ୍ରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ସ୍ୱାମୀ ବିରାଜ ବର୍ଦ୍ଧନ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତାରଣା ତଥା ଅପ୍ରାକୃତିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିରଜଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିରାଜଙ୍କ ସହ ମହିଳାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଝିଅଟିଏ ଅଛି।

ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ:

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ପରିବାର ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିରାଜଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ହନିମୁନ୍ ପାଇଁ କାଶ୍ମୀର ଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ନଥିଲା। ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାରେ ବିରାଜ ସର୍ବଦା ବାହାନା କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ଚାପ ପକାଉଥିଲେ, ସେ ଦାବି କରୁଥିଲେ ଯେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଋଷରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ତାଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଗୋଟିଏ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ।

୨୦୨୦ ରେ ଲିଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ:

ଏଥିସହ ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ ରେ ବିରାଜ କୋଲକାତା ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ପରେ ସେ ନିଜେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲିଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ବିରାଜ ତାଙ୍କ ସହ ଅପ୍ରାକୃତିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ସେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଯେ ଯଦି ସେ ଏହା ବିଷୟରେ କାହା ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀର ବାସିନ୍ଦା। ଅଭିଯୋଗ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଭଡୋଦରାକୁ ଆଣିଛି।