ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜିକାଲି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଜିନିଷ କିଣିବା ସହଜ ହୋଇଯାଇଛି କାରଣ ସମସ୍ତ କାମ ଆମ ହାତରେ ଏକ ଛୋଟ ଗ୍ୟାଜେଟ୍ ଯଥା ମୋବାଇଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହୋଇ ପାରୁଛି। ଛୋଟ ହେଉ କି ବଡ ସବୁ ଜିନିଷ ଅନଲାଇନ ଆସି ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛି। ଅନଲାଇନ ସପିଂ କଂପାନୀ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଫର୍ ର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଅନଲାଇନ ସପିଂ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥାଏ। ସେମିତି ଏକ ଘଟଣା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବିହାରର ନାଳନ୍ଦାରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

Unseen India ଦ୍ୱାରା ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏକ ପୋଷ୍ଟ ଏବେ ଟ୍ୱିଟରରେ ବେଶ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଙ୍ଗର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଗୁଡ଼ିକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଘଟଣା ନାଲନ୍ଦାର ପାର୍ଲପୁରରୁ ଆସିଛି, ଏଠାରେ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ନିଜ ପାଇଁ ଡ୍ରୋନ୍ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଅର୍ଡର ପାଇଲେ ତାହାକୁ ଦେଖି ଚମକି ପଡ଼ିଥିଲେ। କାରଣ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଭିତରେ ଡ୍ରୋନ ବଦଳରେ ୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଆଳୁ ଥିଲା।ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ, ଡେଲିଭରି ଏଜେଣ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନଲାଇନ୍ ଅର୍ଡର ହୋଇଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଆଣି ତାଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତି, ଯାହାକୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲିବାକୁ କହିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ଏହା ଭିତରେ ଆଳୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ସମସ୍ତେ। ଏହାପରେ ଗ୍ରାହକ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାମେରାରେ ଏହି ଠକେଇ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭୁଲ ହୋଇଛି । ଠକିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନାମ ଚେତନ କୁମାର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, ଯିଏ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବସାୟୀ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନାହିଁ। ଏହିପରି ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ନିକଟରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଲାପଟପ୍ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ, ଯାହା ବଦଳରେ କିଛି ଲୁଗା ସଫା ସାବୁନ୍ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପୂର୍ବରୁ କୋଏମ୍ବାଟୁରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇସକ୍ରିମ ଏବଂ ଚିପ୍ସ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ, ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ୨ ପ୍ୟାକେଟ କଣ୍ଡୋମ ମିଳିଥିଲା। ସେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ କମ୍ପାନୀ ନିଜେ ଏହି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ସହ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲା।