ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖିଥିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି। ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଜଣେ ରହିଥାନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଟିକିଏ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଏପରି ଲୋକମାନେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଥାଆନ୍ତି କିମ୍ବା ବାହାରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତୁ, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଲଜିତ ହେବାକୁ ପଡେ ମଧ୍ୟ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି, ସେ କିଲେ କିମ୍ବା ଦୁଇ କିଲେ ନୁହେଁ ୧୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଖାଦ୍ୟ ଏକାଥରେ ଖାଉଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଥରକେ ୪୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଅଣ୍ଡା ଖାଉଥିବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଲଗା। ଯିଏ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣୁଛି, ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛି।

ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଖାଦ୍ୟ ବ୍ଲଗର୍ ରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏଠାରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପଦ୍ଧତିରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେହି ଯୁବକ ଯାହାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆମେ ଆଜି କହୁଛୁ, ସେ କିଲେ କିମ୍ବା ଦୁଇ କିଲେ ନୁହେଁ, ୧୫-୧୫ କିଲୋ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଡଜନ ଡଜନ ରୋଟି ଖାଉଥିବାର ଦାବି କରନ୍ତି। ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।ଆସନ୍ତୁ କହିବା ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଦି ଗ୍ରେଟ୍ ଫୁଡି ନାମକ ଏକ ଚ୍ୟାନେଲରେ ରହିଛି। ଏହି ଚ୍ୟାନେଲରେ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସବସ୍କାଇବର୍ ଅଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଅପଲୋଡ୍ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଥରକେ ୧୬ ଲିଟର କ୍ଷୀର ପିଇଥିବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

କେବଳ କ୍ଷୀର ନୁହେଁ, ଏଠାରେ ସେ ୧୫୯ ଟୋଷ୍ଟ ଏବଂ ବିସ୍କୁଟ ମଧ୍ୟ ଖାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।ଭିଡିଓରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଗୋଟିଏ ପାତ୍ର ଭରି ରହିଥିବା ୧୬ ଲିଟର କ୍ଷୀର ଫୁଟାଯାଏ ଏବଂ ତା ’ସହିତ ଟୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଏ । ଏହା ପରେ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଭାଷାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଟୋଷ୍ଟ ଖାଉଥିବା ଦେଖାଯାଏ। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଆନନ୍ଦରେ ଖାଉଥିବା ଦେଖାଯାଏ। ଭିଡ଼ିଓରେ ସେ ଅନେକ ଦିନ ଭୋକିଲା ଥିବା ପରି ଲାଗନ୍ତି।ଭିଡିଓରେ, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପଛରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଙ୍ଖା କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସବୁକିଛି ଖାଇ ସଫା କରିଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ, କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତି । ଟୋଷ୍ଟ ଖାଇବାବେଳେ ସେ ମଝିରେ ମଝିରେ ପାଣି ପିଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।

ଏହା ଏକମାତ୍ର ଭିଡିଓ ନୁହେଁ ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଥରକେ ଏତେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ଏପରି ଅନେକ ଭିଡିଓ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବହୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏକ ଭିଡିଓରେ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୧୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ମାଛ ଏବଂ ୪୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଅଣ୍ଡା ଖାଇଛନ୍ତି ସେ| ଭିଡିଓରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପୁରା ମାଛ ଧରିବା ଏବଂ ଖାଉଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ କେବଳ ଜଣେ ନୁହଁନ୍ତି। ଏହିପରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାଛ ଖାଉଥିବା ଦେଖାଯାଏ।