ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ଉପରେ ଚାଲିଥାଏ । ଯଦି ଏପରି ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ପରିସ୍ଥିତି କେବେ ଆସେ , ତେବେ ଅନ୍ତତଃ ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ତଥାପି, ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିବା ଏବଂ ଚାଲିଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ କିପରି ସମ୍ମାନ ଦେବେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହିପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାହାଣୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯିଏ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଥିଲା।

୪୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ମନରେ ଏତେ ଘୃଣାଭାବ ରହିଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ପତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କଠାରୁ ଘୋର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଉଥିଲେ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ପତ୍ନୀଙ୍କ କବରରେ ପରିସ୍ରା କରିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ ତାଙ୍କ କବର ଉପରେ ଏହି ଭଳି ଘଟଣା ସବୁଦିନ ଘଟୁଥିବାର ଦେଖିଲେ , ସେତେବେଳେ ସେ ଅପରାଧୀକୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିରି ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ୪୩ ବର୍ଷିୟ ମାଇକେଲ ମର୍ଫିଙ୍କ ମା’ଙ୍କ କବରରେ ପରିସ୍ରା ଏବଂ ମଳ ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ ପ୍ରତିଦିନ ପାଇଥିଲେ। ଓରଙ୍ଗେଟାଉନର ତପନ ସଂସ୍କାରକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଥିବା ଶ୍ମଶାନରେ ଏହା ଘଟୁଥିବା ଦେଖି ମାଇକେଲ ସେଠାରେ ଏକ ସିକ୍ରେଟ୍ କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ । ଏହି କ୍ୟାମେରାର ଫୁଟେଜ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୬ ଟାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ନିଜ ମା’ଙ୍କ କବର ଉପରେ ପରିସ୍ରା କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ।

ଫୁଟେଜ୍ ଦେଖି ମାଇକେଲ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ପିତା ବୋଲି। ବାସ୍ତବରେ, ତାଙ୍କ ମା ଏବଂ ପିତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ରହିଥିଲା ଏବଂ ସେ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମୟରେ ମାଇକେଲଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ । ୧୯୭୬ ପରଠାରୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନ ଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣି ନଥିଲେ। ତେବେ ପିତାଙ୍କ ମନ ଏତେ ଘୃଣ୍ୟ ଥିଲା ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ପତ୍ନୀଙ୍କ କବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ସେଥିରେ ଏହି ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଦୁ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ହେଉଛି ଏହି ଅପରାଧ ପାଇଁ ଆଇନରେ କୌଣସି ଦଣ୍ଡ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମାଇକେଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ମଶାନର ଅସମ୍ମାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।