ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ଭଲ ଚାକିରି ଖୋଜନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଭଲ ଶିକ୍ଷା ସହ ଡିଗ୍ରୀ ଧରି ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଆନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ଭଲ ବେତନ ପାଇପାରିବେ। ଏହି ସମୟରେ, କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କିଛି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ହେତୁ ଭଲ ଶିକ୍ଷାର ବଞ୍ଚିତ ହୁଅ ନ୍ତି। ଶେଷରେ, ସେମାନେ ନିଜର ପରିବାରର ପେଟ ପୋଷିବା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚାକିରି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରେ ଏବଂ ପରିବାରର ମୁଖ୍ୟ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏକ ସୁଇପର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜୀବନରେ ଟଙ୍କା ଅପେକ୍ଷା କ’ଣ ଭଲ ହୋଇପାରେ? ଆପଣ କହିପାରନ୍ତି ଯିଏ ବୋକା ବା ପାଗଳ ହୋଇଥିବ ଏପରି କରିବ। ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କୌଣସି ସୁସ୍ଥ ମସ୍ତିସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି କରି ନପରନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରହୁଥିବା ପାଲ୍ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ନ ଦେଇ ଜୀବନର ଆରାମକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଭଲ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ । ୪୫ ବର୍ଷୀୟ ପାଲ୍, ଚାରି ସନ୍ତାନର ପିତା ଏବଂ ନିକଟରେ ୮୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚାକିରି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡରେ ଜଣେ ସୁଇପର ଭାବରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି । ନୂତନ ଚାକିରିରେ ସେ ନାଇଟ୍ ସିଫ୍ଟରେ କାମ କରଥିଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ପାଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସୁଇପର୍ ଚାକିରି ଏବଂ ସ୍ୱଳ୍ପ ବେତନକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି।ବାସ୍ତବରେ ପାଲ୍ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏକ କର୍ପୋରେଟ୍ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କୁ ପରିଚାଳନା କରିବା । ପାଲ୍ ଏହି କାମ ପାଇଁ ୮୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା ପାଉଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଚାକିରି ଭୂମିକାରେ ଦିନସାରା ମିଟିଂ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ । ଯାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମାନସିକ ଚାପର କାରଣ ପାଲଟିଥିଲା ​​।

ଏହା ପରେ ଦିନେ ପାଲ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ସେ ଚାକିରି ଛାଡି ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ। ପାଉଲ ଚାକିରି ଛାଡିଦେଲେ ଯାହା ପରେ ସେ ଏକ ଚାକିରି ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଯାହାର ଏହି ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ନଥିବ। ସେ ସୁଇପର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଚାକିରି ପାଇଲେ । ପାଲ୍ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଚାକିରିରେ ବହୁତ ଖୁସି, କାରଣ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ବିତେଇପାଆନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସୁଇପର କାମ ବହୁତ ସହଜ ଦେଖାଯାଉଛି । ପାଲ ନୂତନ ଚାକିରିରେ ଥିବା ପୁରୁଣା ଚାକିରିରୁ ଅଧା ବେତନ ପାଆନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ଏହି ବେତନରେ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହନ୍ତି।