ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଆପଣ ହୁଏତ ଦେଖିଥିବେ ବା ସୁଣିଥିବେ ବର ତାର ମନ ପସନ୍ଦର ଜିନିଷ ନମିଳିଲେ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ବର ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚପଲ ନ ଆଣିବାରୁ ଜଣେ କନ୍ୟା ରାଗି ଯାଇ ବାହାଘର ଭଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାମଲା ଆଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାର ଖେରାଗଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ନାଗଲା ଗାଁର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ବରକୁ କେବଳ ଚପଳ ହେଲେ ପାଇଁ ଖାଲି ହାତରେ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ଏହି ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ବରଯାତ୍ରୀ ଫେରିଯିବା ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ପଞ୍ଚାୟତ ନୁହେଁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବହୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କନ୍ୟାକୁ ମନାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ବର ଅପମାନିତ ହୋଇ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହିତ ଫେରିଗଲା। ଯୋଡ଼ାପୁରା ଧଡକି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସାମୁହିକ ବିବାହ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଦମ୍ପତି ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଯୋଡିକୁ ଦୁଃଖରେ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ, ଢୋଲପୁରର ମଣି ସହରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବିବାହ ସରିବା ପରେ ବିଦାୟ ନେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର ଚପଲ ଆଣି ନଥିବାରୁ କନ୍ୟା ରସ ଯିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ଏହା ଉପରେ ବରଘର ଲୋକମାନେ ପୋଲିସକୁ ଡାକି ଏହି ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ତା’ପରେ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକମାନେ ଆସି ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବରପକ୍ଷ ଲୋକ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବରକୁ ମଧ୍ୟ ଅପସ୍ମାର ହୋଇଛି। ପରଦିନ ସକାଳେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେଥିରୁ କିଛି ସମାଧାନ ବାହାରି ନଥିଲା। ସମସ୍ତେ କନ୍ୟାର ଜିଦ୍ ଆଗରେ ହାରମାନିିବା ସହ ବରକୁ ପରିବାର ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଖାଲି ହାତରେ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବର ଜାଣିଶୁଣି ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।