ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଆମେରିକାରୁ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ମହିଳା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ସିରିଏଲ କିଲର ଏବଂ ୭୦ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋତି ଦିଆଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିଳାଙ୍କ ଏହି ଦାବି ପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ସେହି ସ୍ଥାନ ଖନନ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛି। ଗତ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ​ତେବେ ହୁଏତ ଏହି ଘଟଣାର ସେତେ ଗୁରୁତ୍ଵ ଏବେ ରହି ନପାରେ କାରଣ ହତ୍ୟାକାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପିତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

ଲୁସି ଷ୍ଟୁଡି ନ୍ୟୁଜ୍ ୱିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପିତା ଡୋନାଲ୍ଡ ଡିନ୍ ଷ୍ଟୁଡି ୭୦ ରୁ ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ମୃତଦେହ ଲୁଚାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଲୁସି କହିଛନ୍ତି, ‘ସେ ଆମକୁ କେବଳ ଏହା କହିଥିଲେ ଯେ ଆମକୁ କୂଅ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ? ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ କୂଅ କିମ୍ବା ପାହାଡକୁ ଯାଉଥିଲି, ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁ ନଥିଲି ଯେ ମୁଁ ତଳକୁ ଆସୁଛି। ମୁଁ ଭାବୁଥିଲି ଯେ, ସେ ମୋତେ ମାରିଦେବେ କାରଣ ମୁଁ ପାଟି ବନ୍ଦ କରିବି ନାହିଁ।ଲୁସି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ହତ୍ୟା ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ଉଷ୍ମ ମାସରେ ଶବ ପରିବହନ ପାଇଁ ଏକ ହୁଇଲବ୍ରୋ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ମୃତଦେହ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଯୌନ କର୍ମୀ ଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ WHO-TV ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଖନନ କରିବ।ଫ୍ରେମଣ୍ଟ କାଉଣ୍ଟି ସରିଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କୁକୁରମାନେ ସେହି ୯୦ ଫୁଟର କୂଅ ସମେତ ଚାରିଟି ସ୍ଥାନରେ ମାନବ ଶରୀର ଗନ୍ଧ ଚିହ୍ନଟ କରିସାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଡେପୁଟି ଶେରିଫ୍ ଟିମ୍ ବୋଥୱେଲ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲୁସି ପ୍ରଥମେ ୧୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦି ଲୁସିଙ୍କ ଦାବି ସତ୍ୟ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଷ୍ଟୁଡି କେବେବି ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର କାଠଗଡାକୁ ଆଣି ହେବନି କାରଣ, ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ବିଶ୍ବାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।