ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ସାଧାରଣତଃ ଜିନ୍ସ ପ୍ୟାଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ଅତି ବେଶିରେ ୫ କି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ହୋଇପାରେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍, ମହଙ୍ଗା ଏବଂ ଡିଜାଇନର୍ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହେବ। ଏଥି ସହିତ, ଧନୀ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିବେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଜିନ୍ସ ର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୋଲି କେବେ ଚିନ୍ତା କରି ପାରୁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ସେମିତି ଏକ ମଇଳା ଜିନ୍ସ ଅନଲାଇନ ବିକ୍ରି ହେଉଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଆପଣ କାହିଁକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ନହେବେ? କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି ହୋଇଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ଏହି ଜିନ୍ସରେ ଏମିତି କ’ଣ ବିଶେଷତା ରହିଛି, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ କିଣିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି।

ୱାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଭିଣ୍ଟେଜ୍ ଜିନ୍ସ ୧୮୮୦ ଦଶକରେ ଆମେରିକାର ଏକ ନିଛାଟିଆ ଖଣିରୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏତେ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛି । ଅକ୍ଟୋବର ୧ ରେ, ସାନ ଡିଏଗୋ ଭିତ୍ତିକ ଦୁଇଜଣ ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଡିଲର କ୍ଲେ ହୋପର୍ଟ ଏବଂ ଜିପ୍ ଷ୍ଟିଭେନ୍ସନ୍ ଏହାକୁ ନିଲାମରେ ୬୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲେ। ହୋପର୍ଟ ନିଲାମର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ। କ୍ରେତା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହାର ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।କହି ରଖୁ ଯେ, ଆମେରିକୀୟ ପୋଷାକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଲେଭି ୧୮୫୩ ରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି କମ୍ପାନୀ ତାହାର ଡେନିମ୍ ଜିନ୍ସ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଖଣିରୁ ମିଳିଥିବା ଏହି ଜିନ୍ସକୁ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ଏହି ଭିଣ୍ଟେଜ୍ ଜିନ୍ସ ‘ ଗୋଲ୍ଡ ରଶ୍’ ଯୁଗର ଅଟେ। ଏଥିରେ ଅଣ୍ଟାରେ ଏକ ସସପେଣ୍ଡର ବଟନ୍ ଏବଂ ପଛ ପକେଟ ଅଛି। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଜିନ୍ସଟି ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଦିନର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧିବା ଯୋଗ୍ୟ ରହିଛି।