23.8 C
Ganjām
Monday, December 6, 2021
Homeଖେଳକ୍ରିକେଟ୍ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇଶାନି ଲୋକସୁରିୟେଜ୍ 37 ରେ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇଶାନି ଲୋକସୁରିୟେଜ୍ 37 ରେ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ODI ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇଶାନି ଲୋକସୁରିୟେଜ 37 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। ଫେସବୁକରେ ଏକ ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଲୋକୁସୁରିୟେଜ୍ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। “ତଥାପି, ମୁଁ ମୋର କ୍ଲବ ପାର୍ଶ୍ୱ – Navy ପାଇଁ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବି। ମୁଁ ଏହି ସୁଯୋଗ ନେଇ 2013 ରୁ ମୋ ସହ ଥିବା ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଦୟାକରି ମୋତେ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ, କାରଣ ମୁଁ ତଥାପି ଏକ କ୍ଲବ କ୍ରିକେଟର ହେବି। “

2005 ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଜଣେ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ଡାହାଣହାତୀ ସେମର୍, ଲୋକସୁରିୟେଜ୍ 89 ଟି ODI ଏବଂ 68 ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଥିଲେ | 2013 ବିଶ୍ୱ ODI କପ୍ ସମୟରେ ଏହା ତାଙ୍କ ବୀରତ୍ୱ ପାଇଁ, ତଥାପି, ଯାହା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସ୍ମରଣ କରାଯିବ | ବୋଲିଂ ଖୋଲିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 49 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଲୋକସୁରିୟେଜ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଗୋଡ଼କୁ ପୁନ ive ଜୀବିତ କରିବା ପାଇଁ 41 ରନ୍ କରି 56 ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ଏକ ୱିକେଟ୍ ବିଜୟରେ ଦଳକୁ ବିତରଣ କରିଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସବୁଠୁ ବଡ ଅପସେଟରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପ୍ଲେୟାର ଜିତିଥିବା ଲୋକସୁରିୟେଜ ମଧ୍ୟ କିଛି ଦିନ ପରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ବିଜୟରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ 31 ରନ୍‌ରୁ 56 ରନ୍‌ କରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 2013 ରେ ବିଶ୍ Es ର ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ ଇଶାନି ଲୋକୁସିରିଆ କିଏ। “ମୁଁ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲି କାରଣ ମୋର ଜଣେ ଭଲ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ, ଜଣେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ଭଲ ଦଳର ସାଥୀ ଥିଲେ। ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ମୁଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ କୃତଜ୍ଞ ଏବଂ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ମହିଳା କ୍ରିକେଟକୁ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ। “

ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ, ସେ ଛକା ମାରି ସର୍ବାଧିକ 65 ସ୍କୋର କରି ଫର୍ମାଟରେ 49 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ | ସେ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ 36 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2018 ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ। ଲୋକୁସୁରିୟେଜ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇବା ପାଇଁ 2020 ଆରମ୍ଭରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ମହିଳା ଦଳ ପାଇଁ କ international ଣସି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତର ନାହିଁ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments