28.7 C
Ganjām
Sunday, May 22, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶକାହାକୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ; କେନ୍ଦ୍ର

କାହାକୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ; କେନ୍ଦ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କାହାକୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଭାରତ ସରକାର କହିଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନର ଜବାବରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହା କହିଛି।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ଆଫିଡେଭିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକାକରଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବିନା ସମ୍ମତିରେ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନଙ୍କୁ ଟିକାକରଣର ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇବାକୁ ଛାଡିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ମାନକ ପ୍ରଣାଳୀ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିରେ କୋଭିଡ ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଖାଇବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ।

ଏହାର ଜବାବରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି, “ଭାରତ ସରକାର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହମତି ବିନା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ।

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments