ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତରେ ବହୁଳ ବ୍ୟବହୃତ ମେସେଜିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ହ୍ୱାଟସାପରେ ଏବେ ଉବର ଆସିବ। ହ୍ୱାଟସାପ ଜରିଆରେ ଏବେ କ୍ୟାବ ବୁକ୍ କରି ହେବ। ଉବରର ନୂତନ କ୍ୟାବ ବୁକିଂ ସେବା ଏହି ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଭାବେ ଏହି ସେବା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର ଅଞ୍ଚଳରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ତା’ପରେ ଏହା ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସାରିତ ହେବ। ଏହି ସୁବିଧା ପ୍ରଥମେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଯଦି ସେମାନେ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ତେବେ ଉବର ଆପ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବାଇପାସ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ।

ଉଭୟ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ସେବା ଉପଲବ୍ଧ:-ଏହି ନୂତନ ସେବା ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀ ହ୍ୱାଟସାପରେ ଥିବା ଅଫିସିଆଲ୍ ଚାଟବୋଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର ଲୋକଙ୍କୁ ଉବର ରାଇଡ୍ ବୁକିଂ କରିବାର ବିକଳ୍ପ ଦେଇଥାଏ। ଉପଭୋକ୍ତା ପଞ୍ଜୀକରଣ, ରାଇଡ୍ ବୁକିଂ ଏବଂ ଭ୍ରମଣ ରସିଦ ଗ୍ରହଣ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହ୍ୱାଟସାପ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ପରିଚାଳିତ ହେବ। ଉବରର ଏହି ସେବା ଉଭୟ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

୩ ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବୁକ୍ :-ସର୍ବପ୍ରଥମେ ହ୍ୱାଟସାପରେ +91 7292000002 କୁ ‘ହାଏ’ ପଠାନ୍ତୁ।- ଏହାପରେ ତୁମକୁ ପିକଅପ୍ ଏବଂ ଡ୍ରପ୍ ଅଫ୍ ସ୍ଥାନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ କୁହାଯିବ।- ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଭଡା ସୂଚନା ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭରର ଆଗମନ ସମୟ ପାଇବେ।

ଉବରର ସମସ୍ତ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ:ଉବର ଦାବି କରିଛି ଯେ ଚାଳକମାନେ ସମାନ ସୁରକ୍ଷା ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ବୀମା ସୁରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ଏଥିରେ, ଯେଉଁମାନେ ଉବର ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସିଧାସଳଖ ଯାତ୍ରା ବୁକ୍ କରନ୍ତି। ବୁକିଂ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଡ୍ରାଇଭର ନାମ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭର ଲାଇସେନ୍ସ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ। ସେମାନେ ପିକଅପ୍ ପଏଣ୍ଟକୁ ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ଡ୍ରାଇଭରର ଅବସ୍ଥାନକୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାକ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଡ୍ରାଇଭର ସେହି କଲ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ ଯାହା ନମ୍ବର ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ।

ସୁରକ୍ଷା ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ:ହ୍ୱାଟସାପ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ମଧ୍ୟ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବ। ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିପରି ପହଞ୍ଚିବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବ। ଯଦି ଉପଭୋକ୍ତା ଯିବା ସମୟରେ “ଜରୁରୀକାଳୀନ” ବିକଳ୍ପ ଚୟନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଉବରର କଷ୍ଟମର ହେଲ୍ପ ଗ୍ରୁପ ଦ୍ଵାରା ଏକ ଇନବାଉଣ୍ଡ କଲ ପାଇବେ। ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବାର ୩୯ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଉବର ଆରୋହୀମାନେ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ କଲ୍ କରିବାକୁ ଏକ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ ନମ୍ବର ପାଇପାରିବେ।ଏହି ସେବା ଉଭୟ ନୂତନ ଏବଂ ପୂର୍ବରୁ ରହିଥିବା ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ, ଯେଉଁମାନେ କି ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଦେଇ ଉବରରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉବର ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହାର ଆଗାମୀ ନୂତନ ସଂସ୍କରଣ ମଧ୍ୟ ଉବର ଆପର ବିଦ୍ୟମାନ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ହ୍ୱାଟସାପ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟ୍ରିପ୍ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ।